COLTRACO

COLTRACO Yangın Söndürme Bakım Çözümleri

COLTRACO ile gazlı söndürme sistemlerinin bakımlarını standartlara uygun olarak, en hızlı şekilde ve silindirleri yerinden sökmeden yapabilirsiniz. COLTRACO’nun son teknoloji ultrasonik cihazlarıyla silindirlerdeki gazların yeterliliğini güvenilir ve eksiksiz olarak kolayca ölçebilirsiniz. 

TS-EN 15004 ve NFPA 2001 standartları çerçevesinde silindirlerdeki kaçak gaz miktarının tespiti için en yaygın olarak kullanılan yöntem silindirlerin tartılmasıdır. En az iki personel tarafından gerçekleştirilebilen bu çalışma hatalı boşalma, kaza ve sakatlanmalara sebep olabilir ve maliyetlidir. Ayrıca bu işlem sırasında sistemin devre dışı kalması da bir güvenlik açığı oluşturur.

COLTRACO Portalevel Ultrasonik Seviye Ölçüm Cihazları ile silindirlerin içindeki FM-200, Novec 1230, CO2 gibi söndürücü gazların seviyelerini standartlara uygun olarak ölçebilirsiniz. Portasteele CALCULATOR ile de bu seviyeye karşılık gelen gaz ağırlığını kısa bir sürede hesaplayıp kaydedebilirsiniz. Tartma yönteminin aksine, bir personel ile çok kısa sürede gerçekleştirilebilen bu yöntemle, hatalı boşalma, kaza ve sakatlanma ihtimalleri ortadan kalkar. Bakım çalışması sırasında sistem devre dışı kalmadığı için de herhangi bir güvenlik açığı meydana gelmez.


Ürünler

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Merak ettiğiniz konularda sizlere detaylı bilgi vermekten memnuniyet duyarız