Çözümler

Yangın Alarm Sistemleri için Bakım

Kamera ve kartlı geçiş sistemleri için satış sonrası servis ve bakım istense de bu zorunlu değildir. Genellikle bu iki sistemin bakımları yazılım güncelleme, kamera lensi silme ve kilit bakımı gibi kısmen önemli ve ufak işlerdir. Yangın alarm sistemlerini diğer güvenlik sistemlerinden ayıran en büyük özellik bir standart ve yönetmeliğe bağlı olmasıdır. Kısacası fabrikanıza kamera veya kartlı geçiş güvenlik sistemi kurdurup kurdurmamak size kalmıştır ama yangın alarm sistemi kurdurmadan fabrikanıza ruhsat alamazsınız. Yangın alarm sistemini kurdurmakla güvende olmanız arasında bulunan kalın çizgi ise servis ve bakımdır. Yangın alarm sistemleri diğer elektronik ve mekanik cihazlar gibi mutlaka bakıma ihtiyaç duyarlar. Bu nedenledir ki tüm yangın algılama ve kontrol ekipmanlarının senede bir defa test edilmesi bir zorunluluktur. (TS CEN/TS 54-14) Düzenli test ve bakımı yapılmayan yangın alarm sistemi marka istinasız olarak belirli bir süre sonra düzgün bir şekilde çalışmayacaktır. Asıl zafiyette işte burada başlamaktadır. Kullanıcı yangın alarm sistemi yaptırdığından nasıl olsa bir güvenlik sistemim var diye daha rahat hareket edecek fakat sistemin algılama ve kontrol fonksiyonlarının tam olarak çalışıp çalışmadığını bilemediği için bir yangın durumunda tam anlamıyla güvende olmayacaktır. Şu kesinlikle unutulmamalıdır ki bir yangın güvenlik sistemi sadece kullanıcının can ve malını korumaz. Kullanıcıyla iş yapan müşterilerini, tedarikçilerini, çalışanların ailelerini ve birçok daha dış etkeni korumakla yükümlüdür. Çünkü bir fabrika yandığında sadece fabrika sahibi değil, siparişi bulunan müşteriler, tedarikçiler, o fabrikadan ekmek yiyen işçiler ve aileleri de direk etkilenir.Bu faydalar kendisine anlatılan bir kullanıcı servis ve bakımın önemine varacak ve talep edecektir. Bundan sonrası kullanıcının bu taleplerine cevap vermek ve düzenli bakımlarını yapmakla görevli profesyonel yangın güvenlik ekiplerine düşmektedir. Kullanıcıya sağlanan bu bakım hizmetinin faydalarını aşağıda sıralayalım:

  • Düzenli test ve bakımlar yapıldığından yangın alarm sistemi daima güvenli çalışır halde olur.
  • Kullanıcı yaptığı yatırımın karşılığını alır.
  • Sattığınız markanın arkasında durmuş olursunuz ve düzenli çalıştığı için marka güvenirliliği kazanılır.
  • Bakım hiç bitmeyen bir süreç olduğu için sürdürebilir kazanç sağlar.
  • Sürdürebilir kazanç sayesinde bir sonraki senenin bakım planlarından bütçenizi daha rahat oluşturuşunuz.
  • Devamlı müşteri ile temas halinde olduğunuz için yeni projeleri ve diğer güvenlik sıkıntıları hakkında bilgi sahibi olup yeni çözümler üretebilirsiniz.
  • Kullanıcı çalışan bir sistemden memnun olduğu için size referans olur.
  • Size referans olan kullanıcı yeni müşteriler yani yeni bakım potansiyelleri kazanmanızı sağlar.

Kısacası yangın alarm bakımı sayesinde hem müşterinize tam fonksiyonla çalışan sistemler sunup müşteri memnuniyetini arttırabilir hem de sürdürebilir kazanç yaratabilirsiniz. Size müşteri tarafından yönlendirilecek yeni sistemler ve müşterilerde bu çalışmalarınızın bonusu olacaktır. 

 AVEKA’nın Sunduğu Çözümler

.       Profesyonel ekipler ile yerinde keşif.

·      2 Haftaya kadar sahada bırakılan cihazlar ile demo.

·      Demo cihazların olay hafızası incelemesi ile sorun tespiti.

·      Çözüm oluşturma.

·      Özel cihazlar için projelendirme ve simülasyon hizmeti.

·      EN54, ATEX ve SIL onaylı ürünler.

·      En zorlu tesisler için bile uçtan uca çözümler.

·      Ücretsiz devreye alma eğitimleri ve teknik yeterlilik sertifikasyonu.

·      Telefonla ve uzaktan bağlantı.

·      Gerekirse ücretli yerinde destek.

·      Periyodik bakım için onaylı ürünler.

·      Türkiye genelinde Yetkili Servis ağı.

·      Ürün ve sistem bazında referans listesi.

 

SORULARINIZ VARSA BİZİ ARAYIN

Merak ettiğiniz konularda sizlere detaylı bilgi vermekten memnuniyet duyarız.

Telefon:

0212 320 32 20

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Merak ettiğiniz konularda sizlere detaylı bilgi vermekten memnuniyet duyarız