BLOG

Yazan: Cenk CEYLAN

Ergotek’in Global IT Servis Sağlayıcısındaki Başarı Hikayesi

Ergotek, 2014 yılında Cem Uzdemir tarafından elektronik güvenlik sistemleri alanında faaliyet göstermek üzere kuruldu. CCTV, kartlı geçiş, yangın algılama, acil anons ve seslendirme, otopark, çevre güvenliği ve otomatik yangın söndürme sistemleri üzerine hizmet veriyor. Referansları arasında endüstriyel tesisler ve hastaneler bulunuyor. 

Global IT Sağlayıcılarından Birinin Güvenlik İhtiyaçlarını Karşılıyoruz

Müşterimiz, birçok ülkede IT desteği ve yazılım hizmeti sunan Amerika merkezli bir servis sağlayıcısıdır. Türkiye’de 7 şehirde ofisi ve İstanbul’da endüstriyel tesisi bulunuyor. Ergotek olarak kendilerine algılama, alarm, söndürme, kartlı geçiş ve CCTV sistemleri için destek veriyoruz. 

Eski Sorunlu Sistemi Yeniledik ve Yeni Tesislerine Algılama Sistemi Kurduk

Müşterimizin veri merkezlerindeki yangın algılama sistemi yaklaşık 1 yıldır çalışmıyormuş. Bize kurulu sistemi yenilemek, sorunsuz ve sağlıklı çalışması için bakımlarını yaptırmak ve yeni tesislerine de algılama sistemi kurulması talebi ile ulaştı. Yangın algılama sistemlerinin alt yapısında değişiklik de yaparak ZİTON ZP2 serisi ve saha ürünleri ile çözüm sunduk.

AVEKA’nın Desteği Projeyi Almamızı Kolaylaştırdı

İşi almamızda, AVEKA’nın bilgilendirme ve desteği sayesinde doğru ürünü seçmemiz büyük önem taşıdı. Müşterimiz için sistemin bir an önce devreye alınması son derece önemliydi. Ürünleri AVEKA’dan stok sorunu yaşamadan hızlıca teslim alıp sistemi kurabildik. AVEKA’nın kurulum ve devreye alma aşamasındaki teknik desteği sayesinde işi hızlı ve sorunsuz bir şekilde teslim ettik. 

Sistemin Yangın Riskini Önlemesi, Diğer Tesislerdeki Sistemlerin Yenilenmesine Olanak Sundu

Müşterimizin yeni yangın algılama sistemini yenileyip devre almamızın ardından yaklaşık 10 gün sonra gece vakitlerinde oluşan bir elektrik kaçağı nedeniyle yangın alarmı devreye girmiş. Erken uyarı sayesinde güvenliğin hızlı müdahale etmesi yangını büyümeden ve olası bir faciaya dönüşmeden önlemiş. 

Kurduğumuz sistemin erken algılama ve uyarı hızı, müşterimizde ciddi bir güven oluşturdu. Müşterimizin, yatırımının karşılığında aldığı başarılı sonucu global yönetim ile paylaşması üzerine diğer tüm tesislerdeki sistemlerin kontrollerinin sağlanmasına ve ZITON kurulmasına karar verildi. 

Cem UZDEMİR

Ergotek Güvenlik Sistemleri Genel Müdürü

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Merak ettiğiniz konularda sizlere detaylı bilgi vermekten memnuniyet duyarız