BLOG

Yazan: Cenk CEYLAN

Akıllı Şehir Teknolojileri Projesi Başarı Hikayesi

 

Yazıcıoğlu Yangın, Yangın Algılama ve Alarm Sistemi ile Söndürme Sistemleri üzerine faaliyet göstermektedir. Deneyimli kadrosu ile proje danışmanlığı, ürün tedariği, sistem kurulumu, bakım ve onarım ile süpervizör hizmeti sunmaktadır. 

Akıllı Şehir Teknolojileri Yerleşkesine ZITON ile Çözüm Sunduk

Müşterimiz, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin de iştiraki olduğu çoklu ortaklık yapısı ile Akıllı Şehir Teknolojileri alanında faaliyet gösteriyor. 

Müşterimizin Kağıthane Yerleşkesinde kurulması planlanan Yangın Algılama ve Alarm Sistemi için bizden görüşme talep edildi ve birçok toplantı gerçekleştirdik. Yerleşkedeki binaların farklı bölgelerde olması ve panellerin birbirleri ile entegre edilip güvenlik noktalarından izlenmesi altyapı kurulumu için sorun teşkil ediyordu. Çünkü ilerleyen dönemlerde kurumun farklı bir lokasyona taşınma olasılığı söz konusu olduğunda altyapıya harcanan bedelin geri dönüşü olmayacaktı.

Hızlı Bir Soru-Cevap Sunumu Yaptık

Konuyu AVEKA Satış Yöneticisi ile görüştük ve onun da önerisiyle müşterimize ZITON ATS Grafik yazılımını önerdik. Bu yazılım sayesinde saha içerisindeki panelleri network altyapısı kurmadan TCP/IP üzerinden izleyebilecek ve müdahale edebileceklerdi.

AVEKA’nın toplantı salonunda teknik destek ekibi ile bir sunum gerçekleştirdik. Soru cevap şeklinde gerçekleşen sunum, bilgi ve deneyim paylaşımları şeklinde devam etti. Toplantı sonunda müşterimiz sunumun çok faydalı olduğunu ve memnun kaldıklarını dile getirdi. Sonrasında da ihale süreci başladı.

AVEKA’nın Desteği ile İhaleyi Aldık

Daha önce başka projelerde de kurulumunu gerçekleştirdiğimiz için ZITON Yangın Kontrol Panellerinin ek panel ve modüllere ihtiyaç duymayan Onboard TCP/IP yapısı sayesinde teknik ve mali açıdan avantajlı olduğunu biliyorduk. İhale sürecince AVEKA Satış ekibinin de fiyat avantajı sağlaması ile ihaleyi kazandık.

Projeyi Sorunsuz Teslim Ettik 

Ürünleri AVEKA’dan hızlıca tedarik ederek projeye başladık. Saha elemanlarının montajı ve grafik yazılımın tamamlanmasının ardından projeyi teslim ettik. Kabul yapıldıktan sonra, grafik yazılımı eğitiminde de AVEKA’nın teknik ekibi bize yardımcı oldu. Müşterimiz, sistemin çok profesyonel olduğunu belirterek memnuniyetlerini dile getirdi. 

Projenin başından sonuna kadar bizlere destek olan ve tamamladığımız projeler kapsamında çok iyi bir referans kazanmamıza imkân sağlayan AVEKA ailesine bizler de çok teşekkür ederiz. 

Aycan Yazıcıoğlu

Satış Yöneticisi

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Merak ettiğiniz konularda sizlere detaylı bilgi vermekten memnuniyet duyarız