BLOG

Yazan: Cenk CEYLAN

AGB Bina Teknolojileri’nin AVM Otoparkı Projesindeki Başarı Hikayesi


AGB Bina Teknolojileri, 2016 yılında Mehmet Kavas, Serhat Tice ve Uğur Kavas ortaklığıyla kuruldu. Firma, TSE EN-54 Standartlarına uygun olarak ağırlıkla Yangın Algılama Sistemleri hizmeti sunmaktadır. Portföyünde fabrika, depo, AVM ve konut gibi farklı tesisler bulunan AGB, kurulum sonrasında bakım çalışmaları ile müşterilerine hizmet vermeye devam ediyor.

Türkiye'nin En Büyük AVM'sinin Otoparkındaki Sistemi Yeniledik

Müşterimiz, Türkiye'nin en büyük alışveriş merkezi olarak İstanbul Avrupa Yakası'nda faaliyet gösteriyor.

Alışveriş merkezinin kiracı otoparkında bulunan karbonmonoksit algılama sisteminin artık sağlıklı bir şekilde çalışmadığı tespit edilmiş. AVM Yönetimi yaptığı araştırma sonucunda, yetkili firmanın servis ve yedek parça desteğini bir süredir veremediğini anlamış, dolayısıyla tüm sistemi değiştirmek zorunda kalmıştı.

Satın alma birimi, marka tercihi yaparken üretici firmaları detaylı olarak incelemiş, servis ve yedek parça temininde problem yaşamayacağına kanaat getirerek bizleri tercih etmiştir.    

Kablolama Altyapısını Değiştirmeden Kurulum İmkanı ile Avantaj Sağladık

Mevcut kablolama projesini çıkartmak amacıyla bir keşif yaptık. Ardından EDWARDS marka karbonmonoksit algılama sistemi ile yeni bir projelendirme yaptık. EDWARDS zon hatları üzerinde 15 adet dedektör kullanılmasının avantajından yararlanarak kablolama altyapısını değiştirmeden sistemi yenileyebileceğimizi AVM Yönetimine sunduk.

Siparişimizi AVEKA'nın Stoklarından Aynı Gün Teslim Aldık

Projemizi AVEKA'ya bildirdiğimizde projeleri dedektör bazında detaylı bir şekilde inceledik. Mevcut zonlama projesini değiştirmeden EDWARDS panel zonlarına göre projemizi uyarladık. Teklifimizin onaylanmasının ardından AVEKA'ya kesin sipariş geçtik ve ürünlerimizi aynı gün stoktan teslim aldık.

EDWARDS dedektör tabanlarını incelediğimizde rakor bağlantılarının fabrikasyon lazer izleri ile oluşturulduğunu gördük. Bu sayede ufak müdahaleler ile gereken delikler açıldı ve eski dedektörlerin rakorlarına kolaylıkla monte edebildik.

Ayrıca, otoparkın büyük olması ve gün içerisinde yoğun bir ziyaretçi sirkülasyonu olması sebebiyle dedektörlere müdahalenin riski de bulunuyordu. Dedektör tabanlarının kilit mekanizmasına sahip olması yaşanması muhtemel bu riskleri minimize etti.

Dedektör Testi ile Müşterimizin Takdirini Kazandık

Hızlı ürün temini, montajı ve dedektörlerin kilit mekanizmasına sahip olması müşterimizi oldukça memnun etti. Ayrıca, AVEKA'dan temin ettiğimiz SOLO C3 Test Spreyi ve Test Başlığı ile dedektörlerin testlerini de gerçekleştirerek müşterimizin takdirini kazandık.

Mehmet KAVAS

AGB Bina Teknolojileri Genel Müdürü

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Merak ettiğiniz konularda sizlere detaylı bilgi vermekten memnuniyet duyarız