Çözümler

Yangın Algılama ve Kontrol

Yangın Algılama ve Alarm Sistemleri
Yangın algılama ve alarm sistemleri her türlü yapı, bina, tesis ve işletmelerde çıkabilecek yangınları daha başlangıç aşamasında tespit etmek, binada yaşayanları bu durumdan haberdar etmek, gerekli güvenlik birimlerine ve itfaiyeye haber vermek amacıyla kurulan hem can hem de mal korumaya yönelik sistemlerdir. Bütün güvenlik sistemleri önemli olmasına rağmen yangının bir binaya ve yaşayanlarına verebileceği zararlar düşünüldüğünde yangın algılamanın gerekliliği daha net anlaşılabilir.
Yangın algılama sistemleri, yürürlükteki yangından korunma yönetmeliklerine ve ilgili standartlara uygun olarak tasarlanmaktadır. Binalarda farklı ihtiyaçlara cevap verebilecek çok çeşitli uygulamalar yapılabilmektedir. Günümüzdeki teknolojik yapılaşmada yüksek binalar, fabrikalar, iş merkezleri, hastaneler ve insanların yoğun olarak bulunduğu binalarda yangın algılama sistemleri ile diğer güvenlik ve kontrol sistemleri arasında entegrasyon ihtiyacı ve seviyesi her geçen gün artmaktadır.
Geniş bir yangın algılama ve alarm sistemi ürün ailesini destekliyoruz. 
Komple anahtar teslimi çözümler sağlamak amacıyla ürünlerimiz arasında temel yangın algılama sistemi ürünleri yanı sıra ihtiyaca göre yüksek hassasiyete sahip aktif duman algılama cihazları, aktif gaz algılama cihazları, motorlu ve motorsuz ışın tipi duman dedektörleri, gaz algılama ve kontrol üniteleri, SCADA ve bina yönetim sistemi arayüz üniteleri, kablo tipi sıcaklık algılama üniteleri ve benzeri algılama ve kontrol donanımını ürün ailemizde bulunduruyoruz.
Analog sistemler
İnteraktif algoritma tabanlı sistemler
Aktif hava emmeli çok hassas duman algılama sistemleri
Aktif hava emmeli gaz algılama sistemleri
İhtiyaca özel ışın tipi duman dedektörleri
Alev ve kıvılcım dedektörleri
Kablo tipi sıcaklık algılama sistemleri
160.000 adresli noktaya kadar genişleyebilen kontrol paneli ağı
Kullanıcı grafik izleme ve kontrol yazılımları
Çeşitli hava şartlarına dayanıklı özel algılama üniteleri
Patlama riski olan bölgelere özel ex-proof veya kendinden emniyetli cihazlar

SORUNUZ VAR MIYDI ?

AVEKA olarak ürünler hakkındaki tüm merak
ettiklerinizi sizlere hızlı şekilde geri dönüş
yapmak bizi çok mutlu ediyor.

Telefon:

0212 320 32 20

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Gelişmeler duyurular ve yeniliklerden haberdar olmak için
e-bulten listemize abone olun