BLOG

Yazan: Cenk CEYLAN

Ergotek'in Global Kargo Firmasındaki Başarı Öyküsü

Ergotek, 2014 yılında Cem Uzdemir tarafından elektronik güvenlik sistemleri alanında faaliyet göstermek üzere kuruldu. CCTV, kartlı geçiş, yangın algılama, acil anons ve seslendirme, otopark, çevre güvenliği ve otomatik yangın söndürme sistemleri sunan bir proje firması olarak hizmet vermektedir. Referansları arasında endüstriyel tesisler ve hastaneler bulunuyor.

Müşterimiz birçok ülkede hizmet veren global bir taşıma şirketi.

Türkiye genelinde 81 ilde 188 şubeyle faaliyet gösteren müşterimizin yangın algılama ve acil yönlendirme sistemlerinin kurulumunu yaptık. Müşterimiz bir kargo firması olduğu için depolarında yangın algılama sistemine ihtiyaç duyuyorlardı. İlk yaptığımız sözleşmede farklı illerde bulunan 6 adet büyük aktarım merkezinde yangın algılama sistemi kurulumu yaptık ve bakım hizmetlerini de vermekteyiz.

Müşterimiz depolarında bulunan yangın algılama sistemlerinin hatalı çalışmasından şikayetçiydi.

Müşterimizin depolarında bulunan eski yangın algılama sistemi hatalı alarm verdiği için müşterimiz memnun değildi. ZITON ZP2 paneli ile yeni bir yangın algılama sistemi kurarak sorunu giderdik. Hem müşterimiz de Amerikan firması olduğu için hem ürünlerin sertifikalarını inceleyip güven duyduğu için ZITON markasını tercih etti.

AVEKA'nın desteğiyle projeyi aldık ve kurulumu gerçekleştirdik.

Teklif aşamasında yerli bir firma ile rekabet ediyorduk. AVEKA'nın yaptığı özel fiyat çalışması sayesinde projeyi aldık. Daha önceki projelerde kullandığımız ve özelliklerine hâkim olduğumuz ürünler olmasına rağmen ilk defa karşılaştığımız sorunları AVEKA'nın verdiği destekler sayesinde aştık ve hatasız ve hızlı bir şekilde kurulumu gerçekleştirdik.

Müşterimiz anahtar teslim hizmet sağladığımız için bizden memnun.

Müşterimiz yaklaşık 6 aydır sistemi kullanıyor. İlk kurulan bölge olan Adana'da şu ana kadar bir arıza ya da benzeri bir sorunla karşılaşılmadığı için müşterimiz memnun. Karşılıklı ilişkilerimizden de memnun olmaları nedeniyle bakım sözleşmesi yapmak istediler. Taleplerini kabul ettik ve sözleşmeleri bölge bazında yapmaya başladık. Müşterimiz ayrıca merkezi izleme yazılımını da kullanmak istedi. Bu konuda bütçesel onay aşamasındayız.

Cem UZDEMİR

Ergotek Güvenlik Sistemleri Genel Müdürü

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Merak ettiğiniz konularda sizlere detaylı bilgi vermekten memnuniyet duyarız