BLOG

Yazan: Bilgitay ÇELİK

İmam Çağdaş’ı geç hemen ileride Bulvar Kasap’ta DUR !

Herhalde bir satış yöneticisi için Türkiye’de gidilecek en güzel yerlerden biridir Antep. Gidişi güzel ama dönüşü bol kilolu olur. Antep’e gitmeden önce 1 ay diyet yapanları da, döndükten sonra 2 ay detox yapanları da bilirim. Son yıllarda iş seyahati ve kültür turizmi dışında yemek içmek için sadece haftasonu turları bile düzenlenmeye başlandı. Eğer Antep’e ilk defa gidiyorsanız öncelikli olarak İmam Çağdaş’ta Ali Nazik sonrası Havuç dilim baklava, Kebapçı Halil Usta’da Turbo 2000 veya Bayazhan’da İçli Köfte yemeniz olasıdır. Bu restoranlardaki lezzet seviyesinin İstanbul’daki kebapçılara göre çok daha yüksek olduğu kesin olmakla beraber eğer gerçekten bir Antep sofrası görmek istiyorsanız doğru adres Bulvar Kasabıdır.    

Bulvar Kasap çok lüks olmayan hatta Bayazhan’a kıyasla hiç lüks olmayan bir görünüme sahip Kasap ve Ocakbaşı arası bir kebapçıdır. İlk girişte acaba yanlış mı yaptım düşüncesine kapılmak ile beraber tezgaha dizilen sıra sıra kebap ve özel etleri görünce doğru yere geldiğinizi anlayacaksınız. Sadece dışarda oturma imkanı sunan restoran, Aralık ayında bile 21C olan Antep için yeterli konforu sunmaktadır. Siz menü bekleye durun başlangıçlar size sormadan hemen masanıza gelecektir. Başlangıç derken İstanbul’da gelen tereyağı ve tulum peynirinden bahsetmiyorum. Bol sumaklı çoban salata, gavurdağı, köz patlıcan ve kaşarlı mantarla hızlı bir başlangıç yaptıktan sonra biraz dinlenip ilk girişte tezgahtan seçtiğiniz kebaplara biraz yer ayırmak isteyebilirsiniz. Sıra ana yemeklere gelince ise özel kasap kebap, ciğer, kuzu şiş ve kemikli kuzu şiş mutlaka tatmanız gereken lezzetler. Antep’te tavuk ürünlerini önermemekle beraber  mutlaka ara sıcak olarak içki köfte ve lahmacunu denemenizi tavsiye ediyorum. 

Bulvar Kasap tatlı için geniş bir menüye sahip değil. Zaten bu kadar yedikten hemen sonra tatlıya geçmek istemeyebilirsiniz. Bu nedenle Koçak!a gidene kadar geçen süre yediklerinizi sindirmenize yardımcı olur. Sıra hesabı istemeye geldiğinde korkmanıza hiç gerek yok. Bulvar Kasap Antep için bile makul fiyatlara sahip. Hatta fiyat/performans olarak Antep’teki en iyi kebapçı diyebiliriz. Umarım bir sonraki yolculuğunuzda Bulvar Kasap’a uğrayıp bu lezzetleri tatma imkanı bulursunuz. AVEKA olarak dünyanın en geleneksel ve lezzetli mutfağı olan Türk mutfağını il il gezerek sizlere tanıtmaya devam edeceğiz. Bizi takipte kalın.
Bilgitay ÇELİK

Satış ve Pazarlama Müdürü           


E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Merak ettiğiniz konularda sizlere detaylı bilgi vermekten memnuniyet duyarız